Kezdőlap Kutya betegségek Kutya viszketés csillapítása házilag természetesen

Kutya viszketés csillapítása házilag természetesen

Kutya viszketés csillapítása házilag

Akár csak az emberek, úgy a kutyák bőre is számtalan okból viszkethet, bár vannak esetek, amikor az állatorvos közreműködése is szükségeltetik, legtöbbször a kutya viszketés csillapítása házilag is elégséges lehet a probléma kezelésére.

Amennyiben a kutya vakarózásának kiváltója – mint a leggyakrabban megtörténik – környezeti hatás vagy ételallergia, akkor a kutyák mancsánál, fülénél, ágyékánál vagy farka körül jelentkezik az irritáció. Tehát, ha már felmerült benned a kérdés, hogy „miért vakarózik a kutya ha nem bolhás”, akkor a fentiek valamelyikére gyanakodhatunk.

Kullancs, bolha vagy poloskacsípés esetén a testének a hátsó felére korlátozódik a probléma, míg autóimmun rendellenességnél az egész testre kiterjed a vakaródzás.

 

 

Kutya vakarózás: Mikor keressük fel az orvost?

A jó hír az, hogy az alkalmi vagy enyhe vakarózás nem utal súlyos problémára, de a tünetek fokozódása esetén, ha elveszti az étvágyát, nyugtalanság gyötri, esetleg depresszió kínozza vagy netalántán a vakarózás olyan mértékeket ölt, hogy ki is sebesedik, azonnal hívjunk orvost.

A legfontosabb a kiváltó ok kezelése, hogy elkerüljük a nyílt sebek megjelenését és fertőzések kialakulását.

A tünetek alapján az állatorvos különféle javaslatokkal élhet, ideértve a receptre és vény nélkül kapható gyógyszeres kezelést vagy a speciális fürdetést.

Az alkalmi és enyhe irritáció kezelésére jó néhány biztonságos és teljesen természetes házi praktika létezik.

Egészen bizonyos, hogy a „gyógyszerek” nagy része fellelhető a te éléskamrádban is. Az alábbiakban hét bevált tippet olvashatsz, ami segíti megnyugtatni a viszkető bőrt!

Azért nem árt a kezelés megkezdése előtt kikérni az orvos tanácsát, valamint mindenképpen függesszük fel a kísérletezést, amennyiben azt észleljük, hogy a kedvencünk tünetei kiújulnak vagy esetleg súlyosbodnak.

 

 

Kutya viszketés csillapítása házilag – természetes módszerek

Kolloid zab fürdő

Ez az ősi gyógymód nem csupán egy régi mendemonda – a kolloid zabos fürdő valójában képes arra, hogy enyhítse a bőr kényelmetlen érzetén, azáltal, hogy csökkenti a gyulladást és eltávolítja a szőrön megtapadt allergéneket.

Mindegy, hogy már kész örült zabot veszünk vagy magunk porítjuk a sima, cukormentes zabpelyhet, a jótékony hatása minden esetben érezhető lesz: enyhíti a bőrpírt, csökkenti a duzzanatot és a viszketést, hűsíti a bőrt.

Ezenfelül a zab nem-toxikus, tehát semmilyen veszélyt nem hordoz magában a használata.

 

Almaecet

Tudtad, hogy az almaecet azon kívül, hogy remek salátaöntetekhez, hatékony baktérium és gombaölő hatású?

Egyszerűen keverj össze egy szórófejes üvegben fele-fele arányban vizet és almaecetet, majd permetezd a kutyus irritált testrészeire.

Amennyiben a házikedvencünk mancsaival van a gond, úgy áztassuk a nyugtató keverékben minimum öt percre.

Figyelmeztetés

Soha ne alkalmazzuk az almaecetet nyílt sebben vagy sérült bőrön, mert hatalmas fájdalmakat okozhatunk ezzel a négylábúnak, sőt akár még a tünetek is rosszabbodhatnak.

 

Kókuszolaj

Habár a kókuszolaj és annak a szívre gyakorolt hatása igen heves vitákat váltott ki, szilárd formájában, a bőrbe masszírozva megkérdőjelezhetetlen a haszna a kutyusok ekcémájának, allergiájának, bőrfertőzésének kezelésében.

Amikor olajat vásárolsz, igyekezz a legmagasabb minőségű, emberi fogyasztásra is alkalmas kókusz olajat kiválasztani, olyan kulcsszavak után kutass, mint „organikus”, „finomítatlan” vagy éppen „szűz”.

Ha extra hatásra vágyunk keverjünk egy kicsi kanállal a kedvencünk ételébe is, de természetesen csak az orvos jóváhagyása mellett.

 

Kamilla és zöld tea fürdő

A kamilla és a zöld tea közismerten nyugtató és gyulladáscsökkentő hatású, azt viszont kevesebben tudják, hogy nem csak az embernél, de a kutyák esetében is működőképes.

Ha kutyusunk bőrén vöröslő, viszkető foltok jelennének meg, készítsünk számukra egy kamillás vagy zöld teás fürdőt.

Hogyan csináld: Töltsd tele a kádat vagy a csapot meleg vízzel, helyezz bele néhány teafiltert és hagyd ázni 3-5 percet.

Miután eltávolítottuk a zacskókat, a kutyusunk következik, hogy ő is minimum 5 percet eltöltsön a fürdővízben.

Amennyiben közvetlenül a bőrön szeretnéd alkalmazni a kúrát, várd meg amíg teljesen kihűl a zacskó, ezt követően tedd a kényes területre.

 

Aloe Vera

aloe vera levél a kutyánk bőrére

Ha volt már napégésed, akkor biztosan tisztában vagy vele, hogy a természetes Aloe Vera életmentő tud lenni.

Nemcsak egy erőteljes fájdalomcsillapító, de csökkenti a bőrpírt és hűsít is. Közvetlenül a problémás helyen alkalmazható.

Könnyen beszerezhető, a legtöbb élelmiszerbolt és drogéria árul 100%-ban természetes Aloe Vera kivonatot, még szerencsésebb az, akinek van otthon saját növénye.

Figyelmeztetés

Ügyelj arra, hogy olyan készítményt válassz, ami nem tartalmaz alkoholt, máskülönben könnyen megégethetjük a kisállatunk bőrét, ezzel még rosszabbá téve a helyzetet.

 

Szódabikarbóna

A kamra sarkában megbújó szódabikarbóna sokkal többre is képes, mint megemelni a süteményeinket.

Vízzel vegyítve és közvetlenül alkalmazva, képes leszárítani a bőrön megjelent kiütéseket, enyhíteni a viszkető érzést, csökkenteni a bőrpírt és a gyulladást.

50-50%-ban keverjünk össze vizet és szódabikarbónát, az így kapott krémet kenjük fel a kutyusunk bőrére.

Körülbelül 20 perc elteltével mossuk le! A hatás fokozása érdekében, adhatunk a keverékhez még egy csepp kókuszolajat is.

Tegyük a szódabikarbónát a fürdővizéhez, ha az egész testén jelentkezne a viszketés.

 

Kiegyensúlyozott étrend

A kiegyensúlyozott táplálkozás, ami Omega-3 zsírsavban és egészséges szénhidrátokban bővelkedik, belülről segíthet megnyugtatni és gyógyítani a bőrt.

Mégis hogyan lehetséges?

Sok kutya allergiás a hagyományos csirke-, marha- vagy pulykaalapú kutyaeledelekben megtalálható összetevőkre, valamint a búza vagy glutén származékokra.

Ezek helyett váltsunk halalapú ételekre vagy kísérletezzünk az édesburgonyával, hátha csökkenteni tudjuk a kényelmetlenségeket.

További pozitívum, hogy a hal nagyon egészséges, köszönhetően az Omega-3 zsírsavnak, ami bizonyítottan csökkenti a gyulladást, segíti az emésztést és támogatja a bőrmegújulást.

Ne feledd: mindig konzultálj az állatorvossal, mielőtt változásokat eszközölnél a kutyus étrendjében.

Érdekelhet:  TOP 3 Legjobb kollagén kutyáknak – minden amit tudni érdemes róla

Előző cikkMiért támad a kutya másik kutyára?
Következő cikkMit tegyünk ha a kutya szétrág mindent?