Az amerikai staffordshire terrier egy izmos nagytestű kutyafajta, amely arról ismert, hogy nagy termetű, szeretetteljes és szereti a családját. Nem csak az emberekkel szeretnek lenni, hanem szívesen játszanak az udvaron, vagy fekszenek a díványon. Intelligensek és buzgók, ami miatt nagyon könnyen idomíthatók, bár ez a fajta intelligencia azt jelenti, hogy mentális nevelésre is szükségük van, különben unatkozni fognak és az erős állkapcsukat fogják kocogtatni.
Nem jól alkalmazkodik a lakásokban való életvitelhez. Azonban nem feltétlenül minden kistestű kutya való lakásokba, hiszen a legtöbb kisméretű kutya nagy energiával is rendelkezik. Ahhoz, hogy egy kutyáról elmondható legyen, hogy jól illik a lakásban való életvitelhez, csendes, alacsony energia szintű, meglehetősen nyugodtnak és udvariasnak kell lennie a többi lakóval szemben, ezek mindegyike fontos tulajdonság, hogy lakásban jól tartható legyen.
Nem ajánlott a kezdő kutyatulajdonosak számára. Néhány kutyával egyszerűen könnyebb, mint másokkal: jobban és meglehetősen könnyebben képezhetőek. A nagyon érzékeny, független gondolkodású vagy határozott kutyákat nehezebb lehet az első kutyatulajdonosoknak kezelni.
A staffordshire terrier kevésbé érzékeny fajta. Vannak olyan kutyák, akikről lepereg minden, toleránsak, jól bírják a zajt, de ő nem ilyen. Ha te egy kicsit zajosabb háztartásban élsz, ahol sok a gyermek, akik hangosabban játszanak, sok a gyerekparti, esetleg valaki zenekar tagja és otthon gyakorol, akkor ő nem neked való. Ebben az esetben érdemes egy alacsonyabb érzékenységű kutyát választanod.
Nem jól viseli az egyedüllétet! Ez a fajta is nagyon szorosan kapcsolódik a családjához és nagyon tud aggódni, mikor egyedül marad. Ilyenkor nagyon magányos tud lenni, ami nem tesz jót a kis lelkének és ezt ki is mutatja ugatással, vonyítással, néha rágással. Azoknak a családoknak ajánlott, akik sokat tartózkodnak otthon és sokszor magukkal tudják vinni.
A hűvösebb időben, télen adjunk rájuk ruhát, mert a bundájuk nem elég vastag ahhoz, hogy megvédje őket a fagyoktól. A meleget viszonylag jól viselik.
Barátságos fajta, mind a családdal és az idegenekkel is hamar megbarátkozik, bár vannak kivételek. Nem csak a fajta határozza meg ezeket a jellemzőket, hanem nagy szerepet játszik az is, hogy ha egy kutya együtt él a családjával és tőlük mennyi szeretet kap.
Barátságos a gyermekekkel is. Ahhoz, hogy egy kutya jól viselje a gyermekeket és barátságos legyen velük, fontos, hogy a testfelépítése elég erős legyen ahhoz, hogy nem tudjon neki a gyermek az erősebb öleléssel, szorításokkal, ütésekkel fájdalmat okozni, valamint a személyiségének olyannak kell lenni, hogy a gyermekek váratlan sikoltozása se rémissze meg őket.
Azonban fontos megérteni, hogy minden kutya más személyiséggel rendelkezik, ezért fajtánként eltérően viselkedhetnek. Ha legbiztosabbra szeretnénk menni, akkor érdemes a tenyésztőket megkérdezni és megvizsgálni a szülőket. Fajtától függetlenül a kutyák csíphetnek, haraphatnak, ezért sosem szabad felügyelet nélkül hagyni őket a kisgyermekekkel.
Harcias más kutyákkal szemben. Az emberek felé mutatott barátságot nem szabad összekeverni a más kutyákkal szembeni viselkedéssel. Vannak kutyák, akik a más fajokkal szemben nagyon harciasak, uralni akarják őket, még akkor is, ha a méretük ezt nem teszi lehetővé, míg vannak játékosabb, barátságos fajták. Itt is fontos megjegyezni, hogy faj nem az egyetlen tényező, ami ezt befolyásolja. Nagy hatással van a kutya személyiségére, ha elegendő ideig él együtt az alomtáraival és az anyjával és a későbbiekben is sokat találkozik más kutyákkal.
Ha meg szeretnénk osztani a kutyával a lakásunkat, házunkat, akkor érdemes figyelembe venni a fajta választásnál, hogy ő mennyire vedlik, hiszen a szőrzetét neked kell majd takarítanod a padlóról, ruhádról és a bútorokról. A vedlés mértéke nagyban eltér a fajták között, vannak akik egész évben hullajtják a szőrzetüket, vannak akik csak szezonálisnak, egyes fajok foltokban, vastagon vedlenek, míg más fajoknál az apró, vékony szőrszál hullás a jellemző.
Nem sokat nyáladzik. Ez is egy fontos szempont, hisz egyes fajok képesek beborítani a kedvenc ruhádat, vagy a bútort bőséges mennyiségű nyállal. Ha ezt fontos számodra, akkor ezt is figyelembe kell venned.
Keveset vedlenek, szőrzetüket könnyű megfésülni. Vannak fajok, akiket elég, ha csak havonta egyszer végigsimítjuk, míg mások folyamatos törődést és fürdetés és nyírást igényelnek. Ha nem sok időt tudsz a fésülésre szakítani, ha úgy gondolod, hogy kevés türelmed van hozzá, akkor érdemes a fajta választásakor erre is figyelned.
Hajlamosak egyes betegségekre, de ez az öröklődésen is múlik. Sajnos a felelőtlen szaporítók miatt egyes fajok hajlamosabbak bizonyos genetikai betegségekre. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes kutya megkapja ezeket a betegségeket, de nagyobb eséllyel fordulhatnak elő náluk. Érdemes megvizsgálni a fajta választás előtt, hogy az adott fajtára, milyen betegségek jellemezőek és a tenyésztőktől megkérdezni, hogy ezek közül melyek fordultak elő a kiskutya felmenőinél.
Kevésbé hajlamosak az elhízásra. Mint az embereknél, az elhízás egészségügyi problémákat okozhat, többek között szív elégtelenségeket. A gazdikon nagyon sok múlik. Ha olyan kutyát választunk aki hajlamos az elhízásra, figyeljünk jobban oda a diétájára és foglalkozzunk vele leget, hogy legyen meg a szükséges mozgás mennyisége.
A fajta választásnál fontos szempont a méret is. Míg egy kistermetű kutyának mind a házban, mind az utazáskor kevés helyre van szüksége, addig egy nagytestű kutyának, mint pl. a Cane Corso, ez a hely igény megsokszorozódik.
Könnyen tanítható. Egyes kutyafajták könnyebben taníthatóak, míg másokhoz több idő, türelem és ismétlés kell, hogy megtanuljanak dolgokat. A jutalmazás minden esetben segítség lehet.
Intelligens fajta. Vannak kutyafajták, akiket kifejezetten munkára tenyésztettek, ahol folyamatos mentális ingereknek vannak kitéve. Ha ezt nem kapják meg, akkor lefoglalják magukat, ami nem biztos, hogy a gazdi örömére szolgál, mint az ásás vagy rágás. A napi foglalkozás fontos ezeknél a kutyáknál, választhatunk nekik kutyasportokat, tréningeket.
Szeretnek ugatni. Fontos szempont a kutyafajta választásnál, hogy mennyire ugatós, szeret e vonyítani. Érdemes figyelembe venni a szomszédokat, mennyire toleráljuk mi magunk jól, ha állandóan jelez egy kutya, ha éppen elsétál az ablak előtt vagy a kerítés mellett.
Az amerikai staffordshire terrier kevésbé hajlamos a kóborolásra, ellentétben az olyan fajtákkal, akik a nagy távolságok megtételére lettek tenyésztve és sok mozgást igényelnek, igazi szabad lelkek.
Közepes energiaszinttel rendelkeznek. Azok a fajták, akik nagy energiaszinttel rendelkeznek, állandóan valami elfoglaltságot keresnek. Ezek a fajták, általában valamilyen munkára, vadászatra lettek kitenyésztve. Szükségük van arra, hogy megkapják a fizikai és mentális gyakorlatokat tőlünk, velük többet kell foglalkozni. Az alacsonyabb energia szintű kutyák jól érzik magukat akkor is, ha egész nap heverészhetnek. Érdemes a fajta kiválasztásnál a mi életvitelünkhöz és aktivitási szintünkhöz keresgélni.
Játékos fajta. Vannak kutyafajták, akik mindig készen állnak egy kis játékra, örök gyerekek maradnak. Számukra fontos, hogy ezt meg is kapják, ezért ezt is érdemes figyelembe venni, még mielőtt kiválasztjuk a kölyköt. Segítségünkre lehet, ha van a háztartásban gyerek, vagy egy másik háziállat, aki le tudja foglalni és játszópajtása lehet.
Az amerikai staffordshire terrierek arra is használhatják az erejüket, hogy a sétáltatások közben elrántsák és ők irányítsák a gazdit éppen arra, amerre ők szeretnének menni, és amikor nem mennek a nekik megfelelő tempóban. Ez azt jelenti, hogy egy erős, magabiztos gazdira van szükségük, aki határokat szab anélkül, hogy túlságosan kemény lenne.
A szocializáció azért is fontos számukra, hogy segítsen leküzdeni a fajta régi előnytelen tulajdonságait, amikor más háziállatok közelébe kerülnek. Szeretnek dolgozni is, részt venni különböző versenyeken, rendőrségi munkákban és engedelmességi tréningeken. Megfelelő képzéssel az amerikai staffordshire terrier hűséges, buzgó és szerető családtag lesz, valamint egy kompetens munkakutya is.
Az amerikai staffordshire terrier, ahogy sokan még nevezik – amstaff kutya, staffi, amerikai amstaff, egy szerető, hűséges és játékos kutya, aki imád időt tölteni a családjával. Nagyon izmosak a méretükből adódóan, ezért elég nehezen sétálnak, ha nincsenek megfelelő edzettségben. Erős állkapcsuk is van, amit kocogtatni is szoktak, ha unatkoznak.
Néhány fizikailag és szellemileg is képzelten egyed képes berendezéseket feldúlni és eltörni. Azonban egy magabiztos és határozott gazdi, aki megfelel számukra és képes kordában tartani őket, valamint ki tudja elégíteni fizikai igényüket, nem fog cserébe eltört berendezéseket látni, hanem nyugodt, engedelmes kutyája lesz, amely szívesen vesz rész különböző versenyeken és megmérettetéseken, sőt még a kanapéra is felfekszik. Régen felügyelő kutyáknak használták őket, mivel az emberek a róluk alkotott teóriája szerint nagyon félelemkeltők voltak.
Az izmos felépítésük és ezen hírnevük, miszerint agresszívek és a behatolókat képesek elrettenteni, elég megalapozott tényen alapult. Az amerikai staffordshire terrier nagyon hasonlít az amerikai pitbull terrierre. Régen mindkettőt illegális harcijátékokban szerepeltették, amely miatt a Breed Specific Legislation be is tiltatta az ebből a célból adódó tenyésztésüket. De később, amikor már otthon tenyésztették őket megfelelő képzésben és szeretetben részesítve, édesek, ragaszkodó, hűséges és engedelmes állatok lettek.
Amerikai staffordshire terrier – „amstaff kutya” – tulajdonságai
Az amerikai staffordshire terrierek nagyon hasonlítanak az amerikai pitbull terrierekhez, annak ellenére, hogy több mint 50 éve külön-külön szaporították őket.
„pitbull” fajtának számítanak, és a Breed Specific Legislation (fajta-specifikus jogszabály) szabályozza őket. Bizonyos biztosítótársaságok nem fedezik azokat a háztartásokat, amelyeknek van ilyen kutyájuk. Vásárlás előtt érdemes ellenőrizze a helyi törvényeket és a biztosítási kötvényeket.
Az amerikai staffordshire terriereket a bull-baiting (bika hajsza) és a bear-baiting (medve hajsza) nevű sportokban szerepeltették, és néha még manapság is szervezik ezeket az illegális sportokat. Ennek köszönhető a nem túl előnyös benyomása és hírneve.
A fajta nagyon izmos a méretéhez képest, ezért rendesen tudja húzni a pórázt, ha nincs megfelelő edzésben tartva és még mehetnéke van.
Tanácsos olyan családi házba vásárolni, ahol van nagy udvar és magas a kerítés, így nyugodtan futkározhatnak elfáradásig.
Az amerikai staffordshire terriernek rövid, sima szőrzete van, szóval nem jellemző rá a nagymértékű szőrhullajtás, és nagyon ritkán van kutyaszaga, szóval a fürdetés csak opcionális, nem szükséges.
Habár jó házőrzők és sokan félnek is tőlük, az amerikai staffordshire terrierek általában nagyon barátságosak az emberekkel.
Amerikai staffordshire terrier – staffi kutya” – története
A mai amerikai staffordshire terrier őse Angliában élt, és a bulldogok és a terrierek fajták keveréke volt. A számos keverék miatt sok nevet viseltek, köztük a „bika-és-terrier”, „pitbull terrier” és a „Fele-fele”. Végül amerikai staffordshire terrier lett a neve. A hentesek használták a bikák terelésére, a vadászok a vaddisznók elejtésére, a farmerek pedig a ház körüli munkák elvégzésére és még a családhoz is tartoztak, mivel nagyon szeretetteljesek voltak. Később a „bull-baiting” -ben (bika hajsza) és a „bear-baiting” -ben (medve hajsza) nevű sportokban szerepeltették őket a kitartásuk, a bátorságuk és az erősségük miatt.
A tenyésztésük törvénytelen volt, amikor illegális harcijátékokban szerepeltették őket, ami sajnálatos módon továbbra is illegálisan zajlik napjainkban is. Emiatt az emberekben egy rossz fajta benyomás keletkezett és maradt meg róluk, miszerint nagyon agresszívek.
1850-ben eljutottak az Amerikai Egyesült Államokba. Először amerikai pitbull terrier, pitbull terrierek, amerikai bull terrier, majd yankee terrier néven váltak ismertté. A 20. század fordulóján az Egyesült Kennel Club (UKC) elismerte az amerikai pitbull terriereket. AzAmerikai Kennel Klub (AKC) 1936-ban staffordshire terrierként ismerte el a fajtát. 1976-ban az AKC megváltoztatta a nevét amerikai staffordshire terrierre, mivel az amerikaiak nagyobb kutyát tenyésztettek, mint az eredeti staffordshire bull terrier volt maga.
Manapság néhány tenyésztő azonban az amerikai pitbull terrier nevet preferálta az UKC-től, és azt használta. Napjainkban az amerikai staffordshire terrier és az amerikai pitbull terrier még mindig sok közös tulajdonsággal rendelkezik, annak ellenére, hogy több, mint 50 éve külön tenyésztik őket. Nagyon kevés különbség van a fajták között, bár az amerikai staffordshire terrierek kissé nagyobbak, mint az amerikai pitbull terrierek, és úgy tűnik, hogy engedelmesebbek is.
Az amerikai staffordshire terriereket most házőrző kutyaként tartják, továbbá segítik a rendőri munkát, részt vesznek a súlylökő és egyéb versenyeken, valamint szívesen vannak együtt más háziállattal. Még mindig kering egy rossz hírnév körülöttük, miszerint agresszív kutyák, ezért sok helyen tiltják őket, továbbá egyes biztosítótársaságok nem hajlandók fedezni azokat a háztartásokat, amelyek rendelkeznek velük. Mielőtt ilyen fajta kutya mellet döntesz, légy körültekintő.
Amerikai staffordshire terrier mérete
A hím amerikai staffordshire terrier átlagosan 45-50 cm, míg a nőstény általában kisebb, átlagosan 40-45 cm magas. Átlagos súlyuk 18 és 25 kg között van, noha egyesek meghaladhatják vagy még el sem érik.
Amerikai staffordshire terrier személyisége / jelleme
Az amerikai staffordshire terriert családi kutyaként tartjuk számon, ami annyit tesz, szereti az embereket. Soha sem boldogabb, mint amikor a családdal töltheti az időt, akár egy jó kis játékban, hosszú sétán velük, akár a díványon fekve mellettük. Valójában, bár házőrzőként ismert, igazán szeretnek idegenekkel ismerkedni. Leginkább izmos felépítésük és hírnevük miatt ragadt meg bennünk, hogy ez az agresszív „pitbull”, amely megfélemlíti a betolakodókat és megóvja a családját.
Továbbá, sok amerikai staffordshire terrier tulajdonos azt állítja, hogy elég jó az ítélőképességük, így felismerik az emberek szándékát, és ezért lehetnek kiváló házőrzők is. Az amerikai staffordshire terrierek intenzív kutyák, rágják, ásnak, ha unatkoznak.
Mivel erős, sportos kutyák, nehéz lehet őket sétáltatni, és el fogják húzni gazdit arra, amerre ők kívánnak menni, persze csak akkor, ha azok hagyják. Szükségük van egy magabiztos, határozott gazdára, aki képes lesz arra, hogy pórázon tartsa őket, határokat szabjon nekik, és megfelelő mentális és fizikai stimulációt nyújtson nekik.
Más emberekkel és állatokkal való korai ismertetésre is szükség van. Míg az emberekkel barátságosak, annak ellenére más kutyákkal szemben ellenségesek lehetnek, ha nincsenek már kölyökként hozzászoktatva. Az amerikai staffordshire terrierek intelligensek, szívesen végeznek munkákat is, és általában szeretnek részt venni különböző képzésekben. Élvezik a különböző tevékenységeket, függetlenül attól, hogy futni, nyomozni, tanfolyamokon részt venni, vagy valamilyen sportversenyben kell-e részt venniük. Az a gazda, aki képes megfelelni az amerikai staffordshire terrier fizikai igényeinek, és kordában is tudja tartani, elkötelezett, szeretetteljes és engedelmes társra fog lelni.
Amerikai staffordshire terrier egészsége, betegségei
Az amerikai staffordshire terrier általában egészséges, bár vannak olyan fajták, amelyek hajlamosak különböző betegségekre, amelyekre érdemes figyelnie. Hajlamosak a bőr allergiájára, húgyúti fertőzésekre és autoimmun betegségekre. Idősebb korukban kialakulhat ízületi gyulladás vagy gerinckopás. Egyéb egészségügyi problémái közé tartozik például a csípő a könyök rendellenes fejlődése, pajzsmirigy alulműködés, görcsösség, szívproblémák, vagy a kificamodott térd.
Csípődiszplázia: Egy öröklődő állapot, amelynél a comb csont nem megfelelően szorosan illeszkedik a kismedence aljzatba, a csípőizületbe. Klinikai tünetek nélkül is létezhet ez a probléma, néhány kutyánál fájdalom és sántítás is jelentkezhet, az egyik vagy akár mindkét hátsó lábnál. A kutya öregedésével gyulladással alakulhat ki. Azokat a kutyákat, melyeknél ezt a problémát diagnosztizálták nem tenyészthetőek. Kérd a tenyésztőktől a szülők ezzel kapcsolatos tezst eredményét, ami bizonyítja, hogy nem szenvednek ettől.
Könyök diszplázia:A nagy kutyáknál ez egy közös örökletes állapot. Úgy tartják, hogy a különböző növekedési ütem okozza a könyököt alkotó három csontnál az izületek lazaságát. Ez fájdalmas sántításhoz vezethet. Az állatorvos műtétet ajánlhat, ami megoldhatja a problémát, vagy gyógyszeres kezelés, ami enyhíti a fájdalmat.
Hypothyreosis, ami egy pajzsmirigy rendellenesség. Úgy vélik ez felelős az epilepsziáért, szőrzet hullásért, elhízásért, letargiáért, hyperpigmentáció, pyoderma és más bőrbetegségek. Gyógyszeres és diétás kezelést alkalmazzunk.
Patellar ficam: Más néven „csúszott térd”, vagyis a térdkalács ficam egy gyakori probléma a kiskutyáknál. Ezt az okozza, mikor a patellia, ami 3 részből áll – combcsont, térdkalács, sípcsont – nem megfelelően sorakoznak. Ez okozza sántaságot vagy a járás nehézséget. A térdkalács ficam kezelése általában műtéttel történik. Ez a betegség már a születéskor jelen van, bár a tényleges eltolódás vagy a ficam nem mindig fordul elő, néha csak sokkal később jelentkezik. A dörzsölés által okozott térdkalács ficam izületi gyulladásokhoz vezethet, amely egy degeneratív izületi betegség. Négy fokozata van, melynek az I. stádiuma az alkalmi ficam, mikor is egy átmeneti sántaság jelentkezik, a legsúlyosabb IV. típusnál a csontozat nagy fokúan átrendeződött, ami a kutyának egy karika lábú megjelenést ad. Ebben az esetben már a műtét szokott szükségessé válni.
Amerikai staffordshire terrier ápolása
Köztudott, hogy az amerikai staffordshire terriereknek kellemetlen szagú a leheletük, ezért javasolt a heti rendszerességű vagy még gyakoribb fogmosás, hogy meggátoljuk a mikroorganizmusok szaporodását a szájukban és a fogkőképződést. A napi fogmosás még jobb lenne, ha meg akarjuk akadályozni az ínybetegségek kialakulását és a rossz leheletet.
A körmüket szükség szerint le kell vágni, ami nehéz lehet, mivel nem szeretik, ha a lábukhoz hozzáérnek. Ha a kutya természetesen nem koptatja le, akkor havonta egyszer vagy kétszer vágjuk le, hogy elkerüljük a nagyobb és fájdalmas problémákat. Ha halljuk őket a padlón kattogni a kutya lépései közben, akkor túl hosszúak. Arra figyeljünk, hogy a véredényeket ne sértsük meg, mert vérzést okozhatnak, ami fájdalmas is lehet számára – és a kutya talán legközelebb nem lesz hajlandó az együttműködésre. Ha nem vagy tapasztalt a kutya pedikűrben, akkor bízd az állatorvosra vagy egy szakképzett kutyakozmetikusra.
A füleit is érdemes hetente ellenőrizni, a vörösség vagy a rossz szag fertőzésre utalhat. Amikor megvizsgáljuk a kutya füleit, töröljük le őket egy gyengéd, pH-semleges kendővel, hogy megelőzzük a fertőzések kialakulását. Ne helyezzünk semmit a fülcsatornába; csak tisztítsuk meg a külső fület.
A korai idomítással elősegíthetjük, hogy a későbbiekben majd jól tűrje a simogatást és az ápolást. Ellenőrizni kell a fülzsír mennyiségét is, és hetente tisztítani kell, annak érdekében, hogy elkerülje az esetleges fülgyulladást vagy kártevő felhalmozódást. Vigyük rendszeren állatorvosi vizsgálatra és kérjük ki a tanácsát az otthoni ápolással kapcsolatban.
Amerikai staffordshire terrier etetés
Az amerikai staffordshire terriernek olyan közepes energiatartalmú tápot érdemes választani, amit közepes vagy nagytestű kutyáknak ajánlanak. Kérjen tanácsot az állatorvosától vagy egy szakembertől, hogy milyen fajta és mennyiségű tápot kapjon. Az igények a fejlődésével változhatnak, ezért ügyeljen arra, hogy az adagokat a kölyökkorához a felnőttkorához vagy az idős korához igazítsa.
Amerikai staffordshire terrier szőrzete
Az amerikai Staffordshire Terrier rövid, sima szőrzete különböző színekben érhető el, beleértve a kék, vörös, fehér, fekete és vörös színt. Ezek közé tartozhatnak fehér és egyéb színek, vagy fehér és csíkos keverék. Az AKC-nél hibának számít, ha a szőrzete több mint 80 százaléka fehér.
Az amerikai Staffordshire Terrier erős, fényes szőrzetét évente kétszer vedli, ahogy az évszakok változnak, és minimálisan az év hátralévő részében. Legalább hetente meg kell őket fésülni, ami segít a lehullott szőrzet eltávolításában és a bundája fényesen tartásában.
Fürdés csak szükségszerűen kell, abban az esetben, ha a kutyák piszkosak. Általában ennek a fajtának nincs „kutya szaga”, és egy ideig megvan fürdés nélkül is. Összességében elmondható, hogy az amerikai Staffordshire Terrierek gondozási szükséglete meglehetősen alacsony.
American Staffordshire Terrier viselkedése gyermekekkel és egyéb háziállatok
Az American Staffordshire Terriereket úgy ismerik, hogy kiváló családi kutyák, még a gyerekekkel is nagyon jól kijönnek. Ez azt jelenti, hogy a legalkalmasabbak a 6 évesnél idősebb gyerekek otthonában. Ez a fajta nagyon izmos és erőteljes, ami bizonyos esetekben akaratlanul is sérülést okozhat.
A kisgyerekek szeretik a piszkálni őket és húzkodni a fülüket, farkukat, ezért különösen fontos, hogy felkészítsék őket az állatokkal való bánásmódra. Még a megfelelően képzett kutyára is, bármely fajta, mindig felügyelni kell, amikor gyermekekkel játszik.
Az amerikai Staffordshire Terrier általában nem szereti a többi kutyát. Ők eredetileg kutyaharcra tenyésztették, és bár sok tenyésztő azért dolgozott, hogy eltávolítsa ezeket a tendenciákat az évek során, a fajta még mindig mutat jeleket ilyen irányba, de ha korán szocializálódtak és megfelelő volt a tréningjük, akkor a viselkedésük nem tér el más fajtáktól, az agresszió minimalizálható vagy legyőzhető.
Ezenfelül az Amerikai Staffordshire Terrier más kedvtelésből tartott állatokat is láthatja, mint a macskák. A korai szocializáció és a más állatokkal való együtt nevelkedés csökkentheti az amerikai staffordshire terrier azon hajlamait, hogy ne jöjjenek ki jól más háziállatokkal, de azt lehet mondani, hogy ők legalkalmasabbak inkább egyetlen háziállatként.
A további kutyafajtákról itt találsz leírást: kutyafajták