A boltok polcain számtalan olyan étrend-kiegészítőt találunk, amelyek kifejezetten a kutyák számára lettek kifejlesztve, így evidens, hogy nagy kihívást jelent megtalálni közöttük a legmegfelelőbbet. Ezen termékek alapanyagaiban igen változatosak, talán az egyik legmegtévesztőbb ezek közül a halolaj.
Ezek az olajok olyan különböző halakból nyerhetőek ki, úgy mint, a lazac, a szardínia, a csukamáj, a makréla és a többi. Abban az esetben, ha szeretnéd, hogy transzparens és lekövethető legyen a folyamat, mindenképpen javasolt, hogy a kutyád esetében egy bizonyos étrend-kiegészítőhöz ragaszkodj. A lazacolaj talán az egyik legelőnyösebb választás, de természetesen minden a te igényeidtől függ.
Tiszta lazacolaj kutyáknak és macskáknak, a normál szív-, ízületi és bőrműködés támogatására, omega-3 és -6 zsírsavakban gazdag, 100%-ban természetes, adalékanyagok nélkül, praktikus pumpás flakonban.
- 100% természetes: tiszta lazacolaj adalékanyagok nélkül
- Omega-3- és omega-6-zsírsavak
- Praktikus adagolóban, pumpás, könnyű adagolást tesz lehetővé
Tartalomjegyzék
Lazacolaj kutyáknak – Mi az a lazacolaj?
Csak úgy, mint az ember, a kutya egészségére is hihetetlenül kedvezően hat a lazacolaj. Ám mielőtt fejvesztve elrohannál egy üzletbe, azért fontos tudni néhány alapvető dolgot ennek a készítménynek a különlegességeiről és az állatok szervezetére gyakorolt befolyásáról.
A lazacból nyert halolaj Omega-3 zsírsavakban gazdag. Kifejezetten a DHA (docosahexaenoic acid/ dokozahexaénsavat) és az EPA (eicosapentaenoic acid/ eikozapentaénsavat) szintje magas. Ezek a savak egyenesen nélkülözhetetlenek az étrendből, igen jótékonyak a szervezet számára.
Természetesen a négylábú barátainknak is csak előnyeik származnak a fogyasztásukból. Ahogy a legtöbb állatorvos is jószívvel ajánlja a kutyusok számára a halolaj, még konkrétabban a lazacolaj fogyasztását, hiszen ez hozzájárul az általános egészségügyi állapot javításához.
TOP 3 – Legjobb Lazacolaj kutyáknak
Számtalan lazacolaj található meg a piacon különböző minőségben. Az omega 3 és omega 6 zsírsavak azonban – amik a lazacolaj fontos hatóanyagai – hő hatására tönkremennek, így csak olyan lazacolajat érdemes választanod, amit hidegen sajtolt.
Az itt felsorolt termékek mindegyike ezzel az eljárással készült, kellemes, lazac illatú készítmények, amik a kutyák kedvencei.
Kép | Termék | Előnyök | Ár |
---|---|---|---|
Dibo lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért | |
Nutrivet Inne lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért | |
HUNTER lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért |
A lazacolaj hatása kutyáknak – egészségügyi előnyei a kutyákra nézve
A lazacolaj magas százalékban tartalmaz Omega-3 zsírsavakat (jó zsírokat) még pontosabban EPA-t és DHA-t.
Tudni érdemes ezekről az Omega-3 zsírsavakról, hogy a kutyáknak az alábbiakban képes a segítségére lenni:
Fokozza a kiskutyáknak a fejlődését
Szeretnéd, hogy a kölyökkutyád a lehető legnagyobb mértékben kiteljesedjen? A lazacolajnak hála lehetőségetek van rá, hogy ő legyen a legegészségesebb és a legokosabb négylábú a kutyaiskolában.
A picik életének a 8. és az 52. hete közötti időszakban mindenképpen csempész az étrendjükbe egy keveset a lazacolajból, hiszen ezzel nem csak az izomerejét, de a látását, a memóriáját, a problémamegoldó képességét, sőt mi több az immunrendszerét is növelheted.
Ha a vemhes édesanyját eteted vele, akár már magzatkorban is megkezdheted a fejlesztését. Amennyiben a születését követően sem hagysz fel ezzel, úgy az anyatejen keresztül is be tudsz juttatni a szükséges tápanyagokból. (*, *)
Az egészséges és fényes bundáért
Már biztosan te is felfigyeltél néhány olyan kutyára, akinek csak úgy ragyogott a bundája, mintha éppen csak most lépett volna ki egy sampon reklámból. Mindeközben a te kedvenced szőrzete unalmas és fakó?
A titok nyitja a lazacolaj. Az Omega-3 növeli a kutyák bundájának a csillogását, ráadásul a hullását is meggátolja. (*)
Viszlát száraz, viszkető bőr
A te kutyusod is szenved az allergia esetleg bolhacsípés okozta száraz és hámló bőrtől? A korpásodás is a múlté! A lazacolaj a magas Omega-3 tartalmával segít mindezeken a bőrproblémákon! (*)
Idősebb kutyáknál kezeli az ízületi gyulladást
Esetleg a kutyusod már hajlottabb korú és ízületi gyulladás keseríti meg a mindennapjait? Egy hosszabb pihenőt követő felállás kész gyötrelem lehet.
A lazacolaj lehetővé teszi, hogy ez megváltozzon, sokkal egyszerűbb lesz számára az állás, sőt a mozgáskordinációján is képes lesz javítani. A lazacolaj egyik legkedveltebb felhasználási formája kétségkívül ez. Rengetegen használják, mint ízület-erősítő. [*][*]
Az erős és egészséges szívért
Fennáll a veszélye a szívbetegségnek vagy a szívritmuszavarnak? A lazacolaj minden öregedéssel összefüggő szívproblémára gyógyírt jelenthet, használatát kifejezetten ajánlják olyan kutyafajtáknak, akik természetszerűleg hajlamosak rá. Ilyenek például a Cavalier King Charles Spanielek. [*][*][*]
Rákmegelőző
A lazacolaj és az Omega-3 zsírsavak képesek arra, hogy lelassítsák a rákos elváltozások növekedését. [*]
Csökkenti a vérnyomást
A lazacolajban megtalálható Omega-3 zsírsavak csökkenteni képesek a magas vérnyomást, egyúttal a káros trigliceridszintet is. [*]
Kezeli a vesebetegséget
Amennyiben a szőrös pajtásod valamilyen vesebetegségben szenved, a lazacolaj az egyike azon néhány készítményeknek, amelyek valódi megoldást jelenthetnek. Az Omega-3 segít csökkenteni a gyulladást és megállítani a gyakori vizelési ingert. [*]
Segít a súlygyarapodásban
Kutyusod alultáplált? Egy teáskanál lazacolaj nagyjából 40 kalóriának felel meg. Adagold a kedvenced ételéhez és ezzel hozzájárulhatsz a tápértékének a megemeléséhez, ami a súlygyarapodást is elősegíti. [*]
Étvágyfokozó
Éppen a kutyáknak készült ételjavaslatok között böngésztünk az interneten, amikor felfedezni véltük több gazdi kommentjét is, akik a lazacolajra, mint étvágyfokozóra hivatkoztak a különböző fórumokon. Ők ugyanis megfigyelték, hogy a lazacolajjal meghintett eledelt a kedvencük sokkal nagyobb lelkesedéssel habzsolja fel. [*]
Ez igazán nem kevés pozitívum, ugye?
Érdeklődj az állatorvosotoknál a lazacolaj élettani hatásairól és a szakvéleményéről, hogy biztos lehess abban, megfelelő választás a kedvenced számára.
Az Omega-3 létfontosságú a kutyáknak?
Bár a legtöbb kutyaeledel bővelkedik Omega-6-ban, Omega-3-at viszont annál kevésbé tartalmaznak. Így hiába lenne az Omega-6 nagyon hasznos a kutyusok egészsége szempontjából, mivel az Omega-3-mal szemben az egyensúlya felborul, gyakran éppen azért jelentkezik gyulladás a szervezetben.
Mindazonáltal a most érvényben lévő konszenzus alapján az Omega-6-nak, az Omega-3-hoz 5:1 és a 10:1 közötti tartományban kell mozognia. Abban az esetben, ha ez az arány kisebb, akkor azt kockáztatjuk, hogy a kedvencünk az Omega-3 okozta elégtelenségektől fog szenvedni.
A kutyákra nézve melyek lehetnek a lazacolajnak a mellékhatásai?
Bár nem túl gyakran, de azért előfordulhat néhány lehetséges mellékhatás a lazacolaj használatát követően. Név szerint a következők:
Rossz lehelet
Számítani lehet rá, de néhány gazdit készületlenül ér az olaj fogyasztását kísérő halszagú lehelet. Ez a bűzös lazacos szag csökkenthető, ha olyan készítményt választunk, ami szagtalan vagy a használatát követően megmossuk a kedvencünk fogait. Ellenkező esetben néhány óráig nélkülöznünk kell a kedves kis kutya puszikat.
Súlygyarapodás
Ezt a tényező már pozitívumként is említésre került, ám ha a te kutyusod alapvetően is jó húsban van, a lazacolajban lévő extra kalóriák miatt könnyen felszaladhatnak a kilók.
Különösen akkor, ha az állat nem mozog rendszeresen vagy egészségtelenül táplálkozik. Talán az a legszerencsésebb, ha módosítod a kutyád ételadagját, miután a lazacolaj is bekerült az étrendjébe.
Hasmenés és hányinger
Néhány kutya gyomra egyszerűen nem veszi be a lazacolajat. Ha mégis kapnak belőle, kellemetlen dolgok történhetnek a kutya mindkét végén. Kínozhatja az állatot hányás, székrekedés és akár hasmenés is.
Ez elkerülhető azáltal, hogy szépen fokozatosan szoktatjuk hozzá őket ez idáig ismeretlen táplálékkiegészítőhöz.
Abban az esetben, ha a kedvenced mégis szenvedne valamelyik mellékhatástól (kivéve a rossz leheletet) mindenképpen fordulj állatorvoshoz tanácsért.
Miért a tengeri vadlazacból készülő olaj a legjobb a kutyáknak?
Talán már felfigyeltél arra az általános érvényű szabályra, hogy a legjobb termékek alapanyaga általában alaszkai, norvég, vagy más északi vadlazac. Mióta a lazacolaj fogalma egyáltalán létezik, nem talál legyőzőre.
Először is, járjuk körbe miért a vadon kifogottak a legjobbak…
A vadon kifogott kifejezés arra utal, hogy az a hal szabadon élt, volt tere az úszásra és hagyományos étrendet folytatott. Az érem másik oldalán a farmon nevelkedett társaik találhatóak, őket hatalmas medencékben tárolják és pasztillával etetik.
Talán nem tűnik nagy dolognak, ám a vadlazacoknak 30%-kal magasabb az Omega-3 tartalma, mint a fogságban élőknek. Ami pedig az alaszkaiakat illet … nos, ezeket a példányokat amerikai vizekben halásszák.
Ennek következménye, hogy a halászoknak és a feldolgozóiparnak igazodnia kell az amerikai élelmiszer-biztonsági szabályozásokhoz. Másik előnye, hogy ezeken a tengereken a világon talán az egyik legalacsonyabb a higany és arzén szint. [*]
Tehát ezek az érvek szólnak amellett, hogy miért az alaszkai vadlazacolaj a legmagasabb minőségű és miért a legjobb választás a négylábúink számára is.
A halolaj és a lazacolaj ugyan az?
Jóllehet mind a halolaj, mind a lazacolaj tartalmazzál a nélkülözhetetlen zsírsavakat (DHA és EPA), ez azonban nem elegendő ahhoz, hogy megfeleltessük őket egymásnak.
A lazacolaj gyártása során például a hal bizonyos részeit alacsony hőmérsékleten, hidegen sajtolják. Ez teszi lehetővé, hogy a magas koncentrációjú zsírsavak az olajban maradnak.
Másrészről pedig, a kutyák számára készülő halolajakba nagyon gyakran kerülnek más élőlények is, úgy, mint az ajóka, a hering, a világítórák, a makréla vagy a szardínia.
Időnként egyes gyártók a halolajhoz kankalint, búzacsírát és napraforgót is kevernek. Míg a lazacolajat hidegen sajtolják, addig a halolajat hőkezelik. Ennek a forralásnak köszönhető, hogy a halolajban lévő fontos zsírsavak egyszerűen elvesznek.
Végeredményben, az Omega-3 koncentrációja lecsökken, míg a lazacolajban változatlanul megmarad a töménysége.
Hogyan tároljuk a lazacolajat, hogy ne romoljon meg?
Fontos, hogy megvédjük az olajat a melegtől, a fénytől és a levegőtől. Igyekezz olyan készítményt választani, ami sötét üvegben van és lehetőleg a boltban is hűtőben tárolják. Mivel nagyon érzékeny az oxidációra, könnyen megavasodhat, abban az esetben, ha kellemetlen a „szaga”, mindenképpen szabadulj meg tőle.
Ahelyett, hogy a csomagoláson feltűntetett felhasználási útmutatót követnéd, kérd ki az állatorvosod véleményét az adagolását illetően. Győződj meg róla, hogy a kedvencednek adott mennyiség megfelel a méretének, a súlyának és a korának.
Szinte megoldhatatlan, hogy a kutyád, csak és kizárólag természetes forrásból származó táplálékhoz jusson. A mai feldolgozott kutyaeledelek mellé, a halolaj az étrendjük tökéletes kiegészítőjeként funkcionál.
Végül, szeretném hangsúlyozni, hogy bármilyen vitamin megvételét egy orvosi konzultációnak kell megelőznie, illetve a kiválasztott termékek minősége is nagyon releváns. A szagáról egyértelműen észre fogod venni, ha már megromlott.
Ilyenkor ez enyhe halas aroma átcsap egy rothadó haltetem bűzébe, összetéveszthetetlen, sokaknál ilyenkor öklendezés lép fel. Ha ez bekövetkezik, azonnal dobd a szemétbe és semmiféleképpen ne etesd meg a négylábúddal.
Kép | Termék | Előnyök | Ár |
---|---|---|---|
Dibo lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért | |
Nutrivet Inne lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért | |
HUNTER lazacolaj |
|
Kattints ide a legjobb árért |